1. W czwartek, 8 września, przypada Święto Narodzenia NMP. Msze święte będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00, następnie o godz. 8.30, 10.00 i 11.30, po południu o godz. 17.00 i 19.00

 

  1. Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy kolejny rok realizacji soborowej odnowy parafii. Hasłem tego roku duszpasterskiego jest „Idźcie i głoście. Chrzest jako obdarowanie i misja”. Nad realizacją programu odnowy czuwa Parafialny Zespół Koordynacyjny, do którego należą przedstawiciele siedmiu rejonów parafii oraz  księża. Najbliższe spotkanie Zespołu odbędzie się w czwartek o godz. 20.00.

 

  1. Gimnazjaliści III klas, którzy pragną w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej. Na listę kandydatów zostaną zapisani uczniowie mieszkający na terenie naszej parafii uczęszczający nie tylko do Gimnazjum przy ul. Farbiarskiej, ale także do innych gimnazjów i szkół licealnych. Zapisy będą trwały do końca września.

 

  1. Serdecznie zapraszamy uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy, z grupy I na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w sali nr 2.

 

  1. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach naszej archidiecezji odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

 

Słowo życia

 

Kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada,

 nie może być moim uczniem

 

Bóg pragnie, aby nasze serca były wolne dla Niego. Miłość do drugiego człowieka i do rzeczy tego świata nie może nam Go przesłaniać.

Niech Boże błogosławieństwo będzie nad nami, abyśmy zdobyli taką mądrość serca, która w imię miłości prawdziwej nie lęka się krzyża.