1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze święte będą odprawiane przed południem o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 11.30. Po południu o godz. 17.00 i 19.00. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przyjdźmy do świątyni, by uczestniczyć w jakże wymownym geście Kościoła – posypania naszych głów popiołem.

2. W środę 10 lutego, mija piąta rocznica śmierci arcybiskupa Józefa Życińskiego. Cały dzień będą otwarte krypty – zachęcamy do modlitwy przy sarkofagu zmarłego. O godz. 19.00 ksiądz abp Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą za swojego poprzednika.

3. W czwartek 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 11.00 uroczystą Mszę świętą w intencji chorych będzie celebrował ksiądz abp Stanisław Budzik. Godzinę wcześniej rozpocznie się czuwanie modlitewne. Podczas tej Mszy świętej, jak i o godz. 9.00 i 19.00, będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

4. W tym tygodniu, w piątek o godz.18.00 odprawimy już pierwszą Drogę Krzyżową zaś nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiać będziemy codziennie, z wyjątkiem piątku, o godz. 18.30.

5. Przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na Fundusz Wschodni.

Słowo życia:
Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie
i wszystko moje do ciebie należy

Bóg, Ojciec miłosierny, mówi dziś do każdego z nas: Wróć do mojego serca, bo ono należy do ciebie, ciesz się i ufaj mojej miłości, bo ona nigdy nie odstąpi od ciebie. Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o łaskę pokory i żalu za grzechy, abyśmy stali się nowym stworzeniem w Chrystusie.
Za chwilę, po uroczystym błogosławieństwie kończącym liturgię Mszy świętej, będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa. Każdy będzie mógł otrzymać obrazek „Powrót syna marnotrawnego”. Na odwrocie znajdziemy tekst ukazujący miłosiernego Ojca wychodzącego na spotkanie z człowiekiem.