Niedziela Miłosierdzia Bożego transparent

Dzisiejsza niedziela, druga po Wielkanocy, jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: o godz. 15.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wystawienie i możliwość adoracji do godz. 17.00. W dniu dzisiejszym odpust zupełny możemy uzyskać, po spełnieniu zwyczajnych warunków, za udział w pobożnych praktykach ku czci Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy.

Z objawień s. Faustyny Kowalskiej:

W pewnej chwili usłyszałam te słowa: córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. […]Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby, uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego.

Dzienniczek s. Faustyny (699)

Przypominam ci, córko Moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj Jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość.

Dzienniczek s. Faustyny (1572)