Wydarzenie Parafialne – Niedziela Bożego Miłosierdzia transparent

Podążając drogą odnowy naszej parafii w trwającym Roku Miłosierdzia zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu. Tym razem będziemy mogli uświadomić sobie, że jesteśmy wezwani do spełniania uczynków miłosierdzia, których najgłębszym sensem jest wzajemne obdarowywanie się.

Wydarzenie to będziemy przeżywać w Archikatedrze 3 kwietnia 2016 roku, czyli w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W tym dniu w prezbiterium znajdować się będzie kopia obrazu Jezusa Miłosiernego. Wizerunek Jezusa może być dla nas inspiracją do odkrywania sensu miłości miłosiernej. Na zakończenie Mszy świętej, po błogosławieństwie kończącym Liturgię, zostaniemy zaproszeni do wykonania znaku krzyża na czole stojącej obok nas osoby. Niech ten gest wzajemnego błogosławieństwa będzie darem względem naszych braci i sióstr, z którymi tworzymy jedną rodzinę dzieci Bożych. Udzielając go i jednocześnie przyjmując. Uświadamiamy sobie, że dobro świadczone przez nas innym powraca do nas ze strony tych, którzy je od nas otrzymują.

Za przygotowanie Liturgii odpowiadają następujące rejony:

7.00 – rejon I

8.30 – rejon II

10.00 – rejon VII

11.30 – rejon III

13.00 – rejon VI

17.00 – rejon IV

19.00 – rejon V

 

Przypominamy o organizowanych w naszej parafii spotkaniach sąsiedzkich. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w nich. Terminy tych spotkań uzgadniać będą łącznicy.