1. Dzisiaj o godz. 14.30 przed Kościołem Akademickim KUL rozpocznie się Marsz Życia i Rodziny. O godz. 17.00 uczestnicy marszu wezmą udział we Mszy św. w archikatedrze sprawowanej przez biskupa Adama Baba. Po Mszy św. o godz. 19.00 ostatni koncert IV Lubelskiej Wiosny Organowej. Wystąpi Zespół Magnificat, Piotr Bożym i Stanisław Maryjewski. Zapraszamy.
  2. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Uroczyste Msze św. o godz. 9.00 i 19.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. We wtorek o godz. 19.00 arcybiskup Stanisław Budzik celebrować będzie Eucharystię wraz z kapłani świętującymi srebrny jubileusz święceń.
  4. W środę o godz. 9.45 bp Adam Bab odprawi Mszę św. dla Szkolnych Kół Caritas.
  5. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
  6. 2 czerwca to I Piątek miesiąca. Msze św. jak w dzień powszedni.
  7. Sobota to trzeci dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 i czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Bełżyce.
  8. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, odbędzie się ostatnie wydarzenie roku duszpasterskiego poświęconego tematowi Wierzę w Kościół. Więcej informacji w kolejnym numerze Listu do parafian, który znajdziemy w kruchcie katedry. Łączników prosimy o pomoc w dystrybucji wydawnictwa. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 oraz po liturgii wystąpi Schola i Orkiestra Duszpasterstwa Akademickiego KUL. Zapraszamy.

Słowo życia:

Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień swojej miłości

Prosimy dziś o Dary Ducha Świętego dla każdego z nas. Niech Ten, dzięki Któremu doświadczamy przebaczenia grzechów, pokonuje w nas lęk, pomaga pokładać ufność w Panu i kroczyć drogami miłości.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, Który czyni nas świadkami miłości i jedności.

28 maja 2023 r.