1. Komunikat Metropolity Lubelskiego.
  2. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na uroczyste Msze święte o godz. 9.00 i 19.00. W tym dniu wypada 3. rocznica śmierci księdza arcybiskupa Bolesława Pylaka.
  3. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Przypominamy, że w archikatedrze, w każdy czwartek modlimy się podczas wieczornego nabożeństwa o nowe powołania, zaś w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej grupa wiernych modli się o świętość kapłanów. Z całego serca dziękujemy. Tego dnia będziemy również przeżywali  uroczystość – Rocznicę Poświęcenia  Kościoła Metropolitalnego
  4. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 11.00, 27. osobowa grupa dzieci przystępuje po raz pierwszy do Komunii św. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 17.30. Również w sobotę o godz. 19.00 ksiądz biskup Józef Wróbel udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy ich na spowiedź w czwartek o godz. 17.30.
  5. Za tydzień, w uroczystość Najświętszej Trójcy przeżywać będziemy ostatnie w tym roku wydarzenie poświęcone tematyce miłości rodzinnej. Zapraszamy wszystkich małżonków do uroczystego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Będzie też okazja do podziękowania Bogu za osoby ważne w naszym życiu, a także za wszystkich, których Bóg postawił na naszej drodze.

 

Słowo życia:

Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień swojej miłości

Prosimy dziś o nowe zstąpienie Ducha Świętego na cały Kościół i na każdego z nas. Niech On pokonuje w nas wszelki lęk, abyśmy wierzyli, że Jezus jest Panem,          w Nim pokładali naszą ufność.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, aby czynił nas świadkami Chrystusa.