1. Jutro obchodzimy jest Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na uroczyste Msze święte o godz. 9.00 i 19.00

 

  1. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Przypominamy, że w archikatedrze w każdy czwartek modlimy się podczas wieczornego nabożeństwa o nowe powołania, zaś w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej grupa wiernych modli się o świętość kapłanów.

 

  1. W piątek, 9 czerwca w archikatedrze przypada uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego. Msze święte będziemy odprawiali jak w dni zwykłe. W tym dniu wypada 30. rocznica wizyty Jana Pawła II w Lublinie. Główne uroczystość diecezjalne odbędą się w kościele św. Rodziny na Czubach o godz. 18.00. Zapraszamy.

 

  1. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, odbędzie się w Lublinie Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 14.00 na placu przed kościołem akademickim rozpocznie się świętowanie. Następnie o godz. 16.00 wyruszymy z KUL do archikatedry, gdzie o godz. 17.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta.

 

 

Słowo życia:

Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień swojej miłości

 

Prosimy dziś o nowe zstąpienie Ducha Świętego na cały Kościół i na każdego z nas osobiście. Niech On pokonuje w nas wszelki lęk, abyśmy wierzyli że Jezus jest Panem, w Nim pokładali naszą ufność i kroczyli drogą miłości.

 

Za chwilę, podczas indywidualnego kapłańskiego błogosławieństwa, wszyscy będą mogli otrzymać książeczkę „…aby życie było Ewangelią”. Znajdziemy w niej zachętę, by spojrzeć na swoje życie jako na historię zbawienia, w której jest obecny Bóg. Puste kartki w książeczce są zaproszeniem, by zapisywać te chwile, wydarzenia, w których Słowo Boże w moim życiu staje się ciałem, życie staje się żywą Ewangelią.