1. Dzisiejsza niedziela jest siódmym Światowym Dniem Ubogich, obchodzonym z woli Papieża Franciszka pod hasłem Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4, 7).
  2. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się zebranie Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Rozpocznie się ono modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Najświętszego sakramentu.
  3. W środę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej racji dziś po Mszy św. o godz. 19.00 p. Stanisław Maryjewski wykona koncert muzyki organowej. Wdzięczną modlitwą ogarniamy naszego pana organistę, dyrygenta chóru, chórzystów, scholę dziecięcą oraz wszystkich włączających się w śpiew liturgiczny.
  4. W czwartek 23 listopada o godz. 19.45 odbędzie się Szkoła Słowa Bożego prowadzona przez ks. prof. Mirosława Wróbla. Zapraszamy.
  5. Przyszła niedziela jest Uroczystością Chrystusa Króla. Jest to patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W przeddzień, w sobotę 25 listopada o godz. 13.00, ks. bp Adam Bab odprawi Mszę świętą dla członków i sympatyków KSM.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, którymi wspieramy parafie naszej diecezji budujące kościoły. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc bezdomnym, świadczoną przez Caritas.

Słowo życia

Dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy.

Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi

Każda chwila naszego życia jest bezcennym talentem, gdyż jest przeniknięta miłością Boga, który ufa nam i oczekuje od nas owoców wierności i miłości.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy chodzili w światłości Pana i przyjmowali z miłością wszystko, co On nam daje, a wtedy będziemy zawsze gotowi na spotkanie z Nim.

19 listopada 2023 r.