1. Dzisiejsza niedziela to obchodzony pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9) Światowy Dzień Ubogich. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje z tej racji spotkanie dla osób ubogich o godz. 12.00 przy al. Unii Lubelskiej 15. W programie Msza święta, obiad i wspólne spędzenie czasu. Ofiary zebrane dziś do puszek przekażemy do Caritas na pomoc osobom bezdomnym.
  2. W środę 16 listopada, podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Mieczysław Cisło udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  3. W czwartek o godz. 19.45 odbędzie się Szkoła Słowa Bożego prowadzona przez ks. prof. Mirosława Wróbla. Zapraszamy.
  4. W najbliższą sobotę 19 listopada o godz. 11.30 Msza święta z obłóczynami alumnów III roku Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Podczas Mszy św. o godz.19.00 wystąpi chór Pueri Cantores Lublinenses.
  5. Przyszła niedziela jest Uroczystością Chrystusa Króla. Gościć będziemy ks. prałata Tadeusza Smerczyńskiego, który podzieli się doświadczeniem pracy misyjnej w Kazachstanie.
  6. Zachęcamy do zainteresowania się Programem Caritas Polska: „Rodzina Rodzinie”, który w nowej odsłonie ma na celu objęcie pomocą finansową ponad 500 rodzin z diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie. Pomoc świadczona jest w miejscu przebywania tych rodzin na Ukrainie. Caritas Polska wspiera już w ten sposób rodziny z innych terenów objętych wojną w Syrii, Strefie Gazy, Libanie czy Iraku. Szczegóły na stronie internetowej: caritas.pl/rodzina lub pod numerem telefonu: +48 797 970 498.

Słowo życia

Pan będzie sądził ludy sprawiedliwie

Chrześcijanin nie pyta kiedy nadejdzie dzień sądu Bożego, bo wie że dokonuje się on codziennie. Cierpliwie i wiernie wypełnia swoje obowiązki powierzając się Bogu i licząc na Jego łaskę.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, uczmy się przyjmować z wdzięcznością każdy nowy dzień i czynić go cząstką naszej wieczności.

13 listopada 2022 r.