1. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się zebranie wszystkich łączników. Oprócz listu Z Maryją ku wspólnocie otrzymają pobłogosławione opłatki wigilijne. W najbliższych dniach  zostaną dostarczone do naszych domów. Osoby roznoszące opłatki będą posiadały upoważnienie do przyjmowania dobrowolnych ofiar  przeznaczonych na remont archikatedry.
  2. W środę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji o godz. 19.00 będzie śpiewał nasz chór archikatedralny. Wdzięczną modlitwą ogarniamy naszego pana organistę, dyrygenta chóru, chórzystów, śpiewaków Scholi Liturgicznej i dziecięcej.
  3. W czwartek o godz. 19.45 odbędzie się Szkoła Słowa Bożego prowadzona przez ks. prof. Mirosława Wróbla. Zapraszamy.
  4. Przyszła niedziela jest Uroczystością Chrystusa Króla. Jest to patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W przeddzień uroczystości, w sobotę o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w ich intencji.
  5. W sobotę i w niedzielę w sali nr 2 obok kancelarii odbędą się rekolekcje dla łączników i wszystkich zaangażowanych w odnowę naszej parafii. Początek godz. 9.00. Zapraszamy
  6. Za tydzień rusza w Lublinie akcja Pomóż dzieciom przetrwać zimę. W 70. punktach miasta w godzinach od 10.00 do 15.00 będzie można złożyć rzeczowe dary dla potrzebujących.
  7. W niedzielę, 3 grudnia we wszystkich parafiach naszej archidiecezji odbędą się wybory do rad duszpasterskich. W kruchcie katedry, w gablocie jest umieszczona lista kandydatów do naszej parafialnej rady duszpasterskiej.
  8. Dziękujemy ojcu za wygłoszone Słowo Boże i prosimy o wsparcie duchowe i materialne posługi ojca na Ukrainie.

 

 

Słowo życia

Dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy.

Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi

 

Każda chwila naszego życia jest bezcennym talentem, gdyż jest przeniknięta miłością Boga, który ufa nam i oczekuje od nas owoców wierności i miłości.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy chodzili w światłości Pana i przyjmowali z miłością wszystko, co On nam daje, a wtedy będziemy zawsze gotowi na spotkanie z Nim.