1. Dziś w całym Kościele  po raz drugi obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa psalmu: Biedak zawołał, a Pan go usłyszał. Wychodząc z katedry będzie można złożyć do puszki ofiarę na dzieła służące ubogim prowadzone przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w tym ukończenie łaźni dla bezdomnych.
  2. Dziś o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za 30 lat istnienia naszego chóru. Po liturgii Serdecznie zapraszamy Galowy Koncert.
  3. W czwartek o godz. 19.45 odbędzie się Szkoła Słowa Bożego prowadzona przez ks. prof. Mirosława Wróbla. Zapraszamy.
  4. W najbliższą sobotę i w niedzielę odbędą się rekolekcji dla łączników i wszystkich zaangażowanych w odnowę naszej parafii. Początek o godz. 9.00, sala nr 2 obok kancelarii. Zapraszamy.
  5. Przyszła niedziela jest Uroczystością Chrystusa Króla. Jest to patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W przeddzień uroczystości, w sobotę o godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w ich intencji.
  6. Za tydzień rusza w Lublinie akcja Pomóż dzieciom przetrwać zimę. W licznych punktach miasta w godzinach od 10.00 do 15.00 będzie można złożyć rzeczowe dary dla potrzebujących.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zebranie wszystkich łączników. Oprócz listu Z Maryją ku wspólnocie otrzymają pobłogosławione opłatki wigilijne.
  8. Dziękujemy księdzu Czarkowi za wygłoszone Słowo Boże i prosimy o wsparcie duchowe i materialne wielkiego przedsięwzięcia jaki jest Orszak św. Mikołaja.

 

Słowo życia

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,

abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym

Błogosławieni są ci, którzy  w szarej codzienności dnia trwają na modlitwie i w wiernym wypełnianiu swoich obowiązków. Oni są zawsze gotowi na powtórne przyjście w chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Nakarmieni Słowem i Ciałem Pańskim, prośmy o błogosławieństwo, aby nasza codzienność była wypełniona Bogiem.