1. W poniedziałek obchodzimy święto – Rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata. Święto obchodzone w Kościele na całym świecie jest znakiem miłości i jedności ze Stolicą Piotrową. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o papieży Franciszku.
  2. W środę, 11 listopada godz. 10.00 z okazji Święta Niepodległości zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny.
  3. W sobotę 14 listopada w archikatedrze odbędzie się konferencja: W służbie Ewangelii Życia. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 9.00, następnie będzie można wysłuchać trzech wykładów. Pełny program znajdziemy w gablocie w kruchcie katedry. Konferencja będzie transmitowana przez internet. Również w przyszłą  sobotę godz. 11.30 i 14.00 ksiądz biskup Adam Bab udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży przygotowanej przez wspólnoty z drogi neokatechumenalnej.
  4. Przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiary do puszki na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

 

Słowo życia

 

Czuwajcie i bądźcie gotowi

bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie

 

Mądrość Boga uczy nas żyć na ziemi w nadziei oczekiwania na spotkanie z Nim w wieczności. Każda chwila życia jest nam dana, aby wypełnić ją miłością i wiernością Bogu.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy byli sługami oczekującymi swego Pana.