1. Z racji Święta Niepodległości naszej Ojczyzny papież Franciszek napisał do nas list. Pisze w nim między innymi: „Wraz z Kościołem w Polsce i wszystkimi Polakami dziękuję Bogu za to, że wspierał swoją łaską i mocą kolejne pokolenia, i sprawił, że przed stu laty spełniła się ich nadzieja na wolność (…). Niech opieka Maryi, jasnogórskiej Królowej Polski, zawsze towarzyszy Waszej Ojczyźnie i wszystkim Polakom! Niech Boża Opatrzność darzy naród polski pokojem i pomyślnością teraz i w przyszłości! Boże błogosławieństwo niech zawsze będzie z Wami!”.
  2. W środę, 14 listopada, przypada 16. rocznica śmierci śp. ks. Józefa Krasa. Ogarniamy wdzięczną modlitwą jego posługę i polecamy go miłosierdziu Bożemu.
  3. Zbliża się kolejne wydarzenie parafialne poświęcone tematyce tajemnicy życia w mocy Bożego Ducha, dlatego w najbliższy czwartek o godz. 20.00 odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego.
  4. W tym tygodniu będzie udzielany sakrament bierzmowania: w piątek o godz. 19.00 dorosłym, a w sobotę o godz. 12.00 młodzieży przygotowanej przez wspólnoty z drogi neokatechumenalnej.
  5. W dniach 16-18 listopada w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie odbędą się Dni Muzyki Chrześcijańskiej tzw. Cecylianka.
  6. Już 30 lat istnieje Chór Archikatedry Lubelskiej. Z tej okazji zapraszamy na uroczysty koncert, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 20.00.

Słowo życia

Błogosławieni ubodzy w duchu,

albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie

Chrystus nieustannie wstawia się za nami przed obliczem Boga, abyśmy zrozumieli jak wielka jest Jego miłość do nas. Doświadczają jej ci, którzy każdego dnia zdają się na Boga i w Nim pokładają całą swoją ufność. Niech Bóg króluje w naszym życiu i nam błogosławi, abyśmy byli gotowi całkowicie Mu zaufać.