1. Jutro, 11 listopada – Święto Niepodległości Ojczyzny. O godz. 10.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli władz miasta, szkół, kombatantów i związków zawodowych.
  2. W czwartek, 14 listopada, przypada 17. rocznica śmierci śp. ks. Józefa Krasa. Ogarniamy wdzięczną modlitwą jego posługę i polecamy go miłosierdziu Bożemu.
  3. Zbliża się kolejne wydarzenie parafialne poświęcone tematyce tajemnicy Eucharystii, dlatego w najbliższy czwartek o godz. 20.00 odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego.
  4. W sobotę o godz. 12.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży przygotowanej przez wspólnoty z drogi neokatechumenalnej.
  5. W dniach 15-17 listopada w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie odbędą się Dni Muzyki Chrześcijańskiej tzw. Cecylianka.

 

Słowo życia

Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych;

 wszyscy bowiem dla Niego żyją

 

W życiu i śmierci należymy do Boga. Tylko ten, kto jest wierny Bogu, zmartwychwstanie do nowego życia, które nigdy się nie skończy.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, abyśmy nie ulegali pokusie życia bez Boga, ale w Nim odnajdywali najgłębszy sens naszych działań.