1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników. Otrzymają list do parafian       Z Maryją ku wspólnocie, przygotowujący nas do najbliższego wydarzenia, które odbędzie się 20 listopada, w Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata.  Przypomnimy sobie wówczas prawdę wynikającą z naszej tożsamości chrześcijańskiej, że w chrzcie świętym zostaliśmy włączeni w misję Jezusa Chrystusa jako Króla, Kapłana i Proroka. Abyśmy mogli podjąć zlecone nam zadanie rozpoczniemy w czwartek, 10 listopada nowennę w tej intencji.

 

  1. We wtorek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta koncelebrowana w intencji zmarłych biskupów i kapłanów.

 

  1. W piątek 11 listopada przypada Święto Niepodległości Ojczyzny. O godz. 10.00 arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą z udziałem przedstawicieli władz miasta, szkół, kombatantów i związków zawodowych. Na ten dzień ksiądz arcybiskup udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

 

  1. W przyszłą niedzielę 13 listopada we wszystkich diecezjach świata odbędzie się zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W naszej archikatedrze podczas Mszy świętej o godz. 30, ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik dokona uroczystego aktu zamknięcie Bramy Miłosierdzia.

 

Słowo życia

 

Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych;

 wszyscy bowiem dla Niego żyją

 

W życiu i śmierci należymy do Boga. Tylko ten, kto jest wierny Bogu, zmartwychwstanie do nowego życia, które nigdy się nie skończy.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, abyśmy nie ulegali pokusie życia bez Boga, ale w Nim odnajdywali najgłębszy sens naszych działań.