1. W środę 11 listopada przypada Święto Niepodległości Ojczyzny. O godz. 10.00 Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło odprawi Mszę świętą w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli władz miasta, szkół, kombatantów i związków zawodowych.

2. W sobotę, 14 listopada, o godz. 9.00 ksiądz Biskup Ryszard Karpiński będzie przewodniczył Mszy świętej z okazji 50. rocznicy powołania duszpasterstwa rodzin Archidiecezji Lubelskiej, a o godz. 10.30 odprawi Eucharystię w intencji uczniów, nauczycieli i wychowanków II LO im. Jana Zamojskiego z okazji 100 rocznicy powstania. Tego dnia przypada też 13. rocznica śmierci śp. ks. Józefa Krasa. Ogarniamy wdzięczną modlitwą jego posługę i polecamy go miłosierdziu Bożemu.

3. Zbliża się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Czujemy się wezwani, by utkwić wzrok w miłosierdziu, byśmy sami stali się skutecznym znakiem Ojca. Przygotowujemy się do tego czasu łaski. Zapraszamy łączników i wszystkich chętnych na rekolekcje, które rozpoczną się w najbliższą sobotę o godz. 9.00 w sali nr 2 obok kancelarii parafialnej i będą trwały do niedzieli do południa.

4. Zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego, która odbędzie się w czwartek o godz. 19.45.

5.Kościół katolicki w Polsce organizuje VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ponad 100 tyś. chrześcijan każdego roku jest brutalnie mordowanych. Wspieramy modlitwą i ofiarą Kościół na bliskim Wschodzie. Dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

6. Prosimy teraz O. prof. Celestyna Napiórkowskiego, by powiedział nam o siostrze Róży Niewęgłowskiej zmarłej 26 lat temu w Lublinie w opinii świętości. Zawierzając się Bożemu Miłosierdziu ufnie niosła przez życie brzemię cierpienia. Zjednoczona z Chrystusem wypraszała wiele łask ludziom, którzy ją o to prosili.

Słowo życia

Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie

Chrystus nieustannie wstawia się za nami przed obliczem Boga, abyśmy zrozumieli jak wielka jest Jego miłość do nas. Doświadczają jej ci, którzy każdego dnia zdają się na Boga i w Nim pokładają całą swoją ufność. Niech Bóg króluje w naszym życiu i nam błogosławi, abyśmy byli gotowi całkowicie Mu zaufać.