1. W związku z upływającą pięcioletnią kadencją, Arcybiskup Metropolita Lubelski wydał dekret o wyborach do parafialnych rad duszpasterskich. Dekret określa następujący kalendarz: do 26 listopada br. – zgłaszanie kandydatów, 4 grudnia – głosowanie, 11 grudnia – ogłoszenie wyników wyborów, 8 stycznia – zaprzysiężenie nowych rad.
  2. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w archikatedrze odprawiane będą w porządku świątecznym: o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy świętych o godz. 6.00 i 13.00. Na cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej oraz na Majdanku główne uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny.
  3. 2 listopada, w dzień Zaduszny, porządek Mszy świętych jak w dni powszednie. O godz. 18.15 przejdziemy w procesji po naszej świątyni, modląc się za zmarłych biskupów, fundatorów, pochowanych w kryptach katedry, a także za poleconych w wypominkach.
  4. W czwartek, trzeci dnia miesiąca, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Z racji pierwszego czwartku miesiąca modlić się będziemy o powołania i za powołanych. O godz. 19.00 odprawiamy Mszę świętą w intencji ks. Huberta z racji imienin.
  5. 4 listopada wypada pierwszy piątek miesiąca. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00.
  6. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe, znajdują się w kruchcie świątyni, wypełnione – prosimy składać w zakrystii. Codziennie o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 18.00, odprawiamy różaniec w intencji zmarłych poleconych w wypominkach.

Słowo życia

Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło

Bóg kocha życie i wciąż liczy na to, że człowiek da Mu się odnaleźć. Każdy ma szansę u Boga, jeśli tylko pozwoli Mu działać w swoim życiu.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, aby było w nas uwielbione imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

30 października 2022