1. Jutro o godz. 19.00 w archikatedrze zostanie odprawiona Msza święta koncelebrowana z nieszporami za zmarłych biskupów i księży archidiecezji lubelskiej. Codziennie o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 18.00 odprawiamy różaniec, modląc się z zmarłych poleconych w wypominkach.
  2. W czwartek o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego.
  3. Z racji zbliżającego się Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich na koncert Viva Polonia, który odbędzie w katedrze w czwartek 9 listopada o godz. 20:00.
  4. W sobotę 11 listopada – Święto Niepodległości Ojczyzny. O godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z udziałem przedstawicieli władz miasta, szkół, kombatantów i związków zawodowych.
  5. Dziś obchodzimy 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizowanym przez Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć do puszki ofiarę przeznaczoną na pomoc dla uchodźców i prześladowanych chrześcijan. Informujemy, że nasza Parafialna Caritas od pół roku wspiera jedną rodzinę w Syrii, wpłacając co miesiąc ponad 500 zł.

 

 

Słowo życia

Największy z was niech będzie waszym sługą

 

Nie jest możliwe, aby szukać równocześnie chwały Bożej i własnej, gdyż one wzajemnie się wykluczają. Godnie służyć Bogu to być pokornym w posłudze bliźniemu i wejść na drogę ustawicznego nawracania się.

Umocnieni błogosławieństwem Pana bądźmy pokornymi i konsekwentnymi głosicielami Jego Słowa.