1. We wtorek, 6 listopada, o godz. 19.00 w archikatedrze zostanie odprawiona Msza święta z nieszporami za zmarłych biskupów i księży archidiecezji lubelskiej. Swoją modlitwą obejmiemy także zmarłych spoczywających w kryptach archikatedry.
  2. Codziennie o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 18.00 odprawiamy różaniec, modląc się z zmarłych poleconych w wypominkach.
  3. Zbliża się święto Niepodległości Ojczyzny. Z tej okazji, w piątek o godz. 20.00 w archikatedrze odbędzie się uroczysty koncert „Viva Polonia” Zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny         z udziałem przedstawicieli władz miasta, szkół, kombatantów  i związków zawodowych.
  5. W kruchcie katedry można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na Pomoc Kościołowi w potrzebie.

 

Słowo życia

Miłuję Ciebie, Panie, mocy moja

 

 

Chrystus otwiera nam oczy na miłość Boga, która nie ma granic. Ten, kto widzi ją w swoim życiu, potrafi miłować Boga w drugim człowieku.

Niech będzie wywyższony Bóg, nasz Pan i Zbawca i niech nam błogosławi, abyśmy otwierali się na Jego miłość i żyli nią na co dzień.