1. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w archikatedrze będą odprawiane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00. Na lubelskich cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej oraz na Majdanku główne uroczystości rozpoczną się o   12.00. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny.
  2. W środę, 2 listopada, w dzień Zaduszny, Msze święte w archikatedrze będziemy odprawiali jak w dni zwykłe.  O godz. 18.15 przejdziemy w procesji po naszej świątyni modląc się za zmarłych biskupów, fundatorów i wszystkich pochowanych w  kryptach a także za poleconych w wypominkach.
  3. W czwartek, z racji trzeciego dnia miesiąca, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Łopiennik.
  4. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00. Godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.
  5. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe, znajdują się w kruchcie świątyni, wypełnione – prosimy składać w zakrystii. Codziennie o godz. 18.15 a w niedziele o godz. 18.00 odprawiamy różaniec, modląc się z zmarłych poleconych w wypominkach.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników. Zapraszamy.

 

 

 

 

Słowo życia

Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło

 

 

Bóg kocha życie i wciąż liczy na to, że człowiek pozwoli Mu się znaleźć. Każdy ma szansę u Boga, jeśli tylko pozwoli Mu działać w swoim życiu.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, aby było w nas uwielbione imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa.