1. Listopad to miesiąc modlitewnej pamięci o zmarłych. W poniedziałek 6 listopada o godz. 19.00 Arcybiskup Stanisław Budzik przewodniczyć będzie Mszy świętej z nieszporami w intencji zmarłych biskupów i kapłanów. We wtorek o godz. 19.00 – Msza św. za zmarłych bankowców. Za zmarłych poleconych w wypominkach ofiarujemy różaniec w dni powszednie o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W sobotę 11 listopada przypada Święto Niepodległości. O godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta za Ojczyznę z udziałem przedstawicieli władz miasta, szkół, kombatantów i związków zawodowych. Do zakończenia tej Mszy św. parking przed katedrą będzie zamknięty. O godz. 11.30 modlitwą różańcową rozpoczną spotkanie modlitewne należący do Legionu Maryi. W programie spotkania także Eucharystia o godz. 12.00.
  3. W kościele św. Piotra (naprzeciw archikatedry) w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 odbywają się katechezy dla dorosłych i młodzieży. Członkowie wspólnot neokatechumenalnych, którzy głoszą te katechezy, chcą skierować słowo zaproszenia.
  4. W liturgii tego tygodnia we czwartek przypada święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę wspomnienie św. Marcina. Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Słowo życia

Największy z was niech będzie waszym sługą

Nie jest możliwe, aby szukać równocześnie chwały Bożej i własnej, gdyż one wzajemnie się wykluczają. Godnie służyć Bogu – to być pokornym w posłudze bliźniemu i wejść na drogę ustawicznego nawracania się.

Dar Bożego błogosławieństwa niech czyni nas pokornymi i konsekwentnymi głosicielami Słowa Bożego.

5 listopada 2023 r.