1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 96. Tydzień Misyjny obchodzony pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Zachęcamy do modlitwy za misje. Konkretnym wyrazem wsparcia misji może być zakup kalendarza – cegiełki rozprowadzanego przez posługujące w archikatedrze Siostry Służebniczki. Zebrane ofiary są przeznaczone na budowę szkoły dla dziewcząt w Chamuka w Zambii. To jedna z afrykańskich placówek, w których można spotkać siostry w błękitnych habitach.
  2. W dniu dzisiejszym w kościele pw. św. Piotra (kiedyś jezuitów) rozpoczynają się katechezy dla dorosłych prowadzone przez drogę neokatechumenalną. Zarówno dzisiejsza, jak i kolejne katechezy, które odbywać się będą w poniedziałki i czwartki, o godz. 19.00.
  3. Po wakacyjnej przerwie, powracają comiesięczne spotkania Szkoły Słowa Bożego. W czwartek 27 października, po Mszy świętej o godz. 19.00, ks. prof. Mirosław Wróbel będzie prowadził rozważania na temat Ewangelii z najbliższej niedzieli. Św. Paweł uczy, że wiara rodzi się poprzez słuchanie Słowa Bożego. Serdecznie zapraszamy.
  4. Listopad, który rozpoczynamy Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, to czas modlitewnej pamięci o zmarłych. W kruchcie katedry umieszczone są kartki wypominkowe, na których można wypisać imiona naszych zmarłych. Czytelnie wypełnione kartki składamy w zakrystii lub w kancelarii. Zmarłych będziemy polecać w modlitwie różańcowej przez cały miesiąc listopad.
Słowo życia

Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas

Jezus, obecny w Eucharystii, dotyka swoją uzdrawiającą miłością nas, którzy wychodzimy Mu na spotkanie. Oświeca nasze ciemności światłem swojej Ewangelii.

Wychwalajmy Boga w Jego wielkiej mocy, niech ona zamieszka w nas wraz z Jego błogosławieństwem.

23 października 2022 r.