1. Dekret Metropolity Lubelskiego zarządzający wybory do parafialnych rad duszpasterskich.
  2. We środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w archikatedrze będą odprawiane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00. Na lubelskich cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej oraz na Majdanku główne uroczystości rozpoczną się o  12.00. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny.
  3. W czwartek, 2 listopada, w dzień Zaduszny, Msze święte w archikatedrze będziemy odprawiali jak w dni zwykłe.  O godz. 18.15 przejdziemy w procesji po naszej świątyni modląc się za zmarłych biskupów, fundatorów i wszystkich pochowanych w  kryptach a także za poleconych w wypominkach.
  4. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00. Godzinę wcześniej – spowiedź. Z racji trzeciego dnia miesiąca, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Tomaszowice.
  5. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe, znajdują się w kruchcie świątyni, wypełnione – prosimy składać w zakrystii. Codziennie o godz. 18.15 a w niedziele o godz. 18.00 odprawiamy różaniec, modląc się z zmarłych poleconych w wypominkach.

 

Słowo życia

Będziesz miłował Pana Boga całym swoim sercem,

i bliźniego swego jak siebie samego

Potrzeba spojrzenia miłości, aby usłyszeć krzyk i wołanie biednych. Posiadają je ci, którzy Boga miłują ponad wszystko i służą Mu, otwierając wielkodusznie swoje serce dla braci.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy dzień po dniu żyli dla miłości i oczekiwali przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa.