1. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w archikatedrze będą odprawiane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00. Na lubelskich cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej oraz na Majdanku główne uroczystości rozpoczną się o  12.00. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny.
  2. W piątek, 2 listopada, w dzień Zaduszny, Msze święte w archikatedrze będziemy odprawiali jak w dni zwykłe, główne: godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Z racji I Piątku dzieci zapraszamy na spowiedź już od godz. 16.00. Katedra jest miejscem pochówku wielu zmarłych. O godz. 18.15 przejdziemy w procesji po naszej świątyni modląc się za zmarłych biskupów, fundatorów i wszystkich pochowanych w  kryptach a także za poleconych w wypominkach.
  3. W sobotę 3 listopada o godz. 10.30 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą z okazji 100. rocznicy powstania ZHP. Wieczorem, z racji trzeciego dnia miesiąca, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Piotrawin.
  4. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe, znajdują się w kruchcie świątyni, wypełnione – prosimy składać w zakrystii. Codziennie o godz. 18.15 a w niedziele o godz. 18.00 odprawiamy różaniec, modląc się z zmarłych poleconych w wypominkach.

 

 

Słowo życia

Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną

 

Jezus, obecny w Eucharystii, dotyka swoją uzdrawiającą miłością nas, którzy wychodzimy Mu na spotkanie. Oświeca nasze ciemności światłem swojej Ewangelii.

Przyjmijmy błogosławieństwo Boga, abyśmy oczyma wiary patrzyli na to wszystko, co będzie udziałem nas i naszych bliskich w zbliżającym się tygodniu.