1. W tym roku przypada 100 – lecie powstania Służb Sanitarnych w Polsce. Z tej okazji w archikatedrze, środę o godz. 10.30, ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik będzie celebrował Mszę świętą.
  2. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym sanktuarium będą odprawiane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00. Jest to I Piątek miesiąca. Na lubelskich cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej oraz na Majdanku główne uroczystości rozpoczną się o  12.00. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny.
  3. W sobotę, 2 listopada, w dzień Zaduszny, Msze święte w archikatedrze będziemy odprawiali jak w dni zwykłe. Katedra jest miejscem pochówku wielu zmarłych. O godz. 18.15 przejdziemy w procesji po naszej świątyni modląc się za zmarłych biskupów, fundatorów i wszystkich pochowanych w  kryptach a także za poleconych w wypominkach.
  4. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe, znajdują się w kruchcie świątyni, wypełnione – prosimy składać w zakrystii. Codziennie o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 18.00 odprawiamy różaniec, modląc się z zmarłych poleconych w wypominkach.

 

Słowo życia

Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas

 

 

Jezus, obecny w Eucharystii, dotyka swoją uzdrawiającą miłością nas, którzy wychodzimy Mu na spotkanie. Oświeca nasze ciemności światłem swojej Ewangelii.

Wychwalajmy Boga w Jego wielkiej mocy, niech ona zamieszka w nas wraz z Jego błogosławieństwem.