1. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe, znajdują się w kruchcie świątyni, wypełnione – prosimy składać w zakrystii. Nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w dni zwykłe o godz. 18.15 a w niedzielę o 18.00. Podczas nabożeństwa zostaną odczytane imiona zmarłych, których dusze będziemy polecali miłosiernemu Bogu.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w archikatedrze będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na lubelskich cmentarzach przy ul. Lipowej i przy ul. Unickiej główne uroczystości w Dzień Wszystkich Świętych rozpoczną się o godz. 15.00, zaś na cmentarzu na Majdanku o godz. 12.00.

3. Zbliża się zapowiedziany przez papieża Franciszka Rok Święty Miłosierdzia. Ważnym wydarzeniem tego czasu będą Światowe Dni Młodzieży w Polsce w dniach 20-31 lipca 2016 r. Pierwsze pięć dni młodzi spędzą w diecezjach. Następnie w Krakowie z udziałem papieża. Zwracamy się z gorącą prośbą o przyjęcie w swoim domu młodych. Prosimy o gościnę (nocleg i śniadanie) w dniach 20 – 25 lipca. Deklaracje zgłoszenia można pobrać w zakrystii.

4. Dziękujemy ks Piotrowi, proboszczowi parafii św. Mikołaja, za wygłoszone Słowo i zachęcamy do wsparcia pięknej inicjatywy przywrócenia blasku prawdy postaci św. Mikołaja.

Słowo życia
Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas
Jezus, obecny w Eucharystii, dotyka swoją uzdrawiającą miłością nas, którzy wychodzimy Mu na spotkanie. Oświeca nasze ciemności światłem swojej Ewangelii.
Wychwalajmy Boga w Jego wielkiej mocy, niech ona zamieszka w nas wraz z Jego błogosławieństwem.