1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: Ochrzczony znaczy posłany. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, odprawiane codziennie o godz. 18.15 (dla dzieci o 17.00), podczas którego będziemy Bogu polecali tych, którzy głoszą Ewangelię Chrystusa.
  2. Za niecały miesiąc będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie Roku Miłosierdzia. Będzie to okazja, by przypomnieć sobie fundamentalną prawdę wynikającą z naszej tożsamości chrześcijańskiej, że poprzez chrzest święty mamy udział w misji Jezusa Chrystusa jako Króla, Kapłana i Proroka. W czwartek o godz. 20.00 odbędzie się odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego w celu omówienia tego wydarzenia.
  3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – czas poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przez cały listopad w modlitwie różańcowej będziemy polecali Bogu naszych bliskich zmarłych. W kruchcie katedry umieszczone są kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona bliskich zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  4. Przy wyjściu z katedry są zbierane ofiary do puszki, z których dochód jest przeznaczony na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

 

 

Słowo życia

Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas

 

 

Jezus, obecny w Eucharystii, dotyka swoją uzdrawiającą miłością nas, którzy wychodzimy Mu na spotkanie. Oświeca nasze ciemności światłem swojej Ewangelii.

Wychwalajmy Boga w Jego wielkiej mocy, niech ona zamieszka w nas wraz z Jego błogosławieństwem.