1. We środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Msze święte w archikatedrze będą odprawiane o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Na cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej oraz na Majdanku główne uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny.
  2. 2 listopada w Dzień Zaduszny porządek Mszy świętych jak w dni powszednie. O godz. 18.00 przejdziemy w procesji po naszej świątyni, modląc się za zmarłych biskupów, fundatorów, wszystkich pochowanych w kryptach oraz za zmarłych polecanych w wypominkach.
  3. 3 listopada to pierwszy piątek miesiąca oraz dzień tradycyjnego czuwania Maryjnego, które rozpocznie się po Mszy św. wieczorowej. Podczas Eucharystii o godz. 19.00 modlić się będziemy w intencji ks. Huberta z racji imienin, zaś podczas czuwania – za Kościół prześladowany.
  4. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe, znajdują się w kruchcie katedry, wypełnione – prosimy składać w zakrystii lub kancelarii. Codziennie o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 18.00, odmawiamy różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkowej modlitwie Kościoła.
  5. Posługujące w naszej parafii Siostry Służebniczki rozprowadzają dziś kalendarze misyjne. Zebrane ofiary przeznaczone są na rozbudowę szkoły dla dziewcząt w Chamuka w Zambii.

Słowo życia

Będziesz miłował Pana Boga całym swoim sercem,

i bliźniego swego jak siebie samego

Potrzeba spojrzenia miłości, aby usłyszeć krzyk i wołanie biednych. Tak patrzeć potrafią ci, którzy miłują Boga ponad wszystko i służą Mu, otwierając wielkodusznie swoje serce dla braci.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy naszą codzienność wypełniali miłością i  z ufnością oczekiwali przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa.

29 października 2023 r.