1. Obchodzimy dziś 23. Dzień Papieski. Ofiary zebrane do puszek przeznaczone są na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy wolontariuszom za obecność i prosimy o słowo świadectwa.
  2. Dzisiaj o godz. 17.00 z racji Święta Edukacji Narodowej bp Józef Wróbel odprawi Mszę świętą w intencji nauczycieli i pracowników oświaty.
  3. Jezus Chrystus mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Dziś o godz. 19.00 w kościele pw. św. Piotra przy ul. Królewskiej rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych i młodzieży głoszonych przez osoby ze wspólnot neokatechumenalnych. Kolejne spotkania w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.
  4. W poniedziałek 16 października wspominamy św. Jadwigę Śląską oraz 45. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. O godz. 19.00 bp Mieczysław Cisło udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  5. W środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Mszę świętą o godz. 19.00 odprawimy w intencji pracowników służby zdrowia oraz solenizanta – ks. Łukasza Trzcińskiego.
  6. W piątek wspominamy św. Jana Kantego, patrona naszej archidiecezji.
  7. W sobotę 21 października o godz. 19.00 bp Mieczysław Cisło odprawi Mszę świętą w intencji zmarłego przed dwoma laty śp. ks. infułata Grzegorza Pawłowskiego.
  8. W przyszłą niedzielę wspominamy św. Jana Pawła II. Mszę św. o godz. 11.30 odprawi abp Stanisław Budzik, homilię wygłosi biskup gliwicki Sławomir Oder, postulator w procesie beatyfikacji i kanonizacji świętego Papieża Polaka. Za tydzień odbędzie się także coroczne liczenie wiernych.

Słowo życia

Pan Zastępów przygotuje ucztę dla wszystkich ludów …

raz na zawsze zniszczy śmierć i otrze łzy z każdego oblicza

Pan Bóg zaprasza nas na Ucztę Eucharystyczną, która zapowiada ucztę zbawionych w wieczności. Przyjmijmy to zaproszenie z wdzięcznością i nie zapominajmy o ubraniu szaty miłości i łaski. Umocnieni Bożym błogosławieństwem złóżmy naszą ufność w Panu i radujmy się z Jego zbawienia.

15 października 2023 r.