1. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę są przeznaczone na misje: będą przekazane na rzecz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
  2. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościoła w Polsce odbywa się liczenie wiernych. Do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego podamy ilość wiernych, którzy uczestniczyli we mszach św. i przystąpili do komunii św., z uwzględnieniem mężczyzn i kobiet.
  3. Chór Archikatedry Lubelskiej zaprasza nowych członków do wspólnego śpiewania. Próby chóru odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki. Więcej informacji na plakacie w kruchcie katedry lub na stronie internetowej.
  4. Przy wyjściu z archikatedry społeczność Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie zbiera datki na operację serca dwuletniego Aleksandra, syna nauczycielki z tej szkoły. Kosztowny zabieg odbędzie się w listopadzie w USA, warunkiem jest zebranie ponad miliona złotych. Społeczność szkoły prosi o wsparcie i dziękuje za otwarte serca.
  5. List Episkopatu Polski czytany dzisiaj zapowiada Dzień Papieski, który obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę 16 października. W ramach obchodów młodzież rozprowadzać będzie papieskie kremówki. Kupując je, wspieramy duszpasterstwo młodzieży, m.in. organizację Spotkań Młodych Archidiecezji Lubelskiej.
  6. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Liturgii w niedzielę 16 października 2022 r. o godz. 17.00. przewodniczyć będzie bp Adam Bab.

Słowo życia

Żywe jest Słowo Boże i skuteczne

Każda chwila naszego życia jest przeniknięta miłującą obecnością Boga. Im bardziej tego doświadczamy, tym bardziej czujemy się dłużnikami Boga.

Niech Bóg nam błogosławi, aby nasze codzienne życie stawało się hymnem wdzięczności dla Niego.

9 października 2022 r.