- Jutro, 16 października, ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
- W środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Z tej okazji o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza świętą w intencji pracowników służby zdrowia. Modlić się będziemy również w intencji naszych solenizantów księdza Łukasza Sidora i księdza Łukasza Trzcińskiego.
- W czwartek, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.
- Cieszymy się, że już rozpoczęły się spotkania grup sąsiedzkich. Prosimy łączników, by zachęcali swoich sąsiadów do wspólnych spotkań wokół Słowa Bożego.
- Dziś we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych.
Słowo życia
Pan Zastępów przygotuje ucztę dla wszystkich ludów …
raz na zawsze zniszczy śmierć i otrze łzy z każdego oblicza
Pan Bóg zaprasza nas na ucztę wiecznej radości, której przedsmakiem jest Eucharystia. Prawdziwie uczestniczy w niej ten, kto ubrany jest w szatę miłości i uwolnił się z więzów bogactwa i wygodnictwa.
Umocnieni Bożym błogosławieństwem złóżmy naszą ufność w Panu i radujmy się z Jego zbawienia.
Cieszymy się, że zakończyły się prace konserwatorskie przy głównym ołtarzu.
Ołtarz ma wysokości 25 m (wysokość 7. piętrowego bloku). Powstał w I połowie XVII wieku z fundacji Jana Mikołaja Daniłowicza podskarbiego koronnego i jego żony Zofii z Tęczyńskich (widoczne herby: Sas Daniłowiczów i Topór Tęczyńskich). Według profesora Karpowicz projektantem był Giovanni Battista Gilseni, ten, który zaprojektował ołtarz w kaplicy Jasnogórskiego obrazu oraz ołtarz główny katedry wawelskiej.
Prace konserwatorskie są finansowane w 85% z dotacji unijnej, zaś 15 % to środki własne. Zachęcamy do wsparcia tej kosztownej inwestycji. Za dowolną kwotę możemy nabyć cegiełkę, którą jest kartka pocztowa z ołtarza, już po konserwacji oraz album „Ołtarz główny katedry w Lublinie” prof. Karpowicza. Jest też do nabycia album „Archikatedra Lubelska” wydawnictwa Gaudium.