1. Jutro, 16 października, ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  2. W środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Z tej okazji o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza świętą w intencji pracowników służby zdrowia. Modlić się będziemy również w intencji naszych solenizantów księdza Łukasza Sidora i księdza Łukasza Trzcińskiego.
  3. W czwartek, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.
  4. Cieszymy się, że już rozpoczęły się spotkania grup sąsiedzkich. Prosimy łączników, by zachęcali swoich sąsiadów do wspólnych spotkań wokół Słowa Bożego.
  5. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych.

 

Słowo życia

Pan Zastępów przygotuje ucztę dla wszystkich ludów …

raz na zawsze zniszczy śmierć i otrze łzy z każdego oblicza

 

Pan Bóg zaprasza nas na ucztę wiecznej radości, której przedsmakiem jest Eucharystia. Prawdziwie uczestniczy w niej ten, kto ubrany jest w szatę miłości i uwolnił się z więzów bogactwa i wygodnictwa.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem złóżmy naszą ufność w Panu i radujmy się z Jego zbawienia.                                                                                                                                

 

Cieszymy się, że zakończyły się prace konserwatorskie przy głównym ołtarzu.

Ołtarz ma wysokości 25 m (wysokość 7. piętrowego bloku). Powstał w I połowie XVII wieku z fundacji Jana Mikołaja Daniłowicza podskarbiego koronnego i jego żony Zofii z Tęczyńskich (widoczne herby: Sas Daniłowiczów i Topór Tęczyńskich). Według profesora Karpowicz projektantem był Giovanni Battista Gilseni, ten, który zaprojektował ołtarz w kaplicy Jasnogórskiego obrazu oraz ołtarz główny katedry wawelskiej.

Prace konserwatorskie są finansowane w 85% z dotacji unijnej, zaś 15 % to środki własne. Zachęcamy do wsparcia tej kosztownej inwestycji. Za dowolną kwotę możemy nabyć cegiełkę, którą jest kartka pocztowa z ołtarza, już po konserwacji oraz album „Ołtarz główny katedry w Lublinie” prof. Karpowicza. Jest też do nabycia album „Archikatedra Lubelska” wydawnictwa Gaudium.