1. Dziś w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek zasilająca Fundację Episkopatu Polski „Dzieło nowego tysiąclecia”, która służy młodym Polakom, pochodzącym ze środowisk ubogich w ich edukacji i rozwoju. Dziś też, z okazji Dnia Papieskiego i Święta Edukacji Narodowej, o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji pracowników placówek oświatowych i wolontariuszy kwestujących na fundusz stypendialny dla młodzieży. Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy na nadzwyczajny koncert wokalno – instrumentalny dla uczczenia 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II.
  2. Jutro obchodzimy wspomnienie świętej Teresy od Jezusa. Karmelici Bosi z klasztoru przy ul. Świętoduskiej zapraszają na Mszę świętą na godz. 18.00.
  3. We wtorek, 16 października, o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  4. W czwartek, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Z tej okazji o godz. 19.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą w intencji pracowników służby zdrowia. Po liturgii zapraszamy na pierwszą w tym roku akademickim Szkołę Słowa Bożego. Następnego dnia, w piątek, o godz. 19.00 modlić się będziemy w intencji naszych solenizantów księdza Łukasza Sidora i księdza Łukasza Trzcińskiego.

 

 

Słowo życia

Modliłem się i dano mi zrozumienie,

przyzywałem i przyszedł mi z pomocą duch Mądrości

 

Miłość do braci jest owocem przyjęcia mądrości i wiary w moc i działanie Boże, które objawia się w Jego Słowie i w sakramentach Kościoła. Zanieśmy Chrystusa do naszych domów, szkół, zakładów pracy i wszędzie tam gdzie się znajdujemy.
Niech Boże błogosławieństwo da nam wewnętrzną pewność, że Jezus jest zawsze z nami.