1. Dziś w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek zasilająca Fundację Episkopatu Polski „Dzieło nowego tysiąclecia”, która służy młodym Polakom, pochodzącym ze środowisk ubogich w ich edukacji i rozwoju. Dziś też, z okazji Dnia Papieskiego i Święta Edukacji Narodowej, o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji pracowników placówek oświatowych i wolontariuszy kwestujących na fundusz stypendialny dla młodzieży.
  2. W środę 16 października, o godz. 19.00 ks. bp Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania. Jest to 41. rocznica wyboru św. Jana Pawła II.
  3. W czwartek o godz. 19.45 zapraszamy na pierwszą w tym roku akademickim Szkołę Słowa Bożego.
  4. W piątek, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. O godz. 19.00 modlić się będziemy w intencji naszych solenizantów księdza Łukasza Sidora i księdza Łukasza Trzcińskiego. Natomiast na KUL-u, w przeddzień patronalnego święta służby zdrowia, w czwartek, o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza święta, po niej – sympozjum z okazji 30. rocznicy powstania Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.
  5. Od 25. lat Dom Fundacji Jana Pawła II w Lublinie służy młodzieży pochodzącej ze Wschodu. Z tej okazji w sobotę, 19 października o godz. 16.30 odbędzie się w archikatedrze koncert. Serdecznie zapraszamy

 

 

 

Słowo życia

Żywe jest Słowo Boże i skuteczne

 

 

Każda chwila naszego życia jest przeniknięta miłującą obecnością Boga. Im bardziej tego doświadczamy, tym bardziej czujemy się dłużnikami Boga.

Niech Bóg nam błogosławi, aby nasze codzienne życie stawało się hymnem wdzięczności dla Niego.