1. Dziś w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek zasilająca Fundację Episkopatu Polski „Dzieło nowego tysiąclecia”, która służy młodym Polakom, pochodzącym ze środowisk ubogich w ich edukacji i rozwoju. Dziś też, z okazji Dnia Papieskiego i Święta Edukacji Narodowej, o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji pracowników placówek oświatowych i wolontariuszy kwestujących na fundusz stypendialny dla młodzieży.
  2. W dniach 15-18 października odbędzie się w Lublinie VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej, będący spotkaniem intelektualistów i ludzi kultury, wpisującym się w twórczy dialog Kościoła ze światem współczesnym. Uczestnicy kongresu dyskutować będą na temat: Przestrzenie dialogu. Chrześcijańskie inspiracje kultury spotkania. Program Kongresu znajdziemy na plakacie w kruchcie katedry. Zapraszamy.
  3. W piątek, 16 października, o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania. Jest to 42. rocznica wyboru św. Jana Pawła II.
  4. W przyszłą niedzielę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. O godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji naszych solenizantów: księdza Łukasza Sidora i księdza Łukasza Trzcińskiego.
  5. Za tydzień Siostry Służebniczki organizują kiermasz, którego celem jest wsparcie misji w Afryce.

 

Słowo życia

Pan Zastępów przygotuje ucztę dla wszystkich ludów …

raz na zawsze zniszczy śmierć i otrze łzy z każdego oblicza

 

Za chwilę, po błogosławieństwie kończącym liturgię Mszy św. będzie można przyjąć „Codziennik Eucharystyczny”. Niech indywidulane kapłańskie błogosławieństwo umacnia nas w podęciu decyzji, by żyć na sposób Dnia Pańskiego. Tę wyjątkową gazetę będzie można otrzymać również przy wyjściu z katedry.