1. Dziś w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek zasilająca Fundację Episkopatu Polski „Dzieło nowego tysiąclecia”, która służy młodym Polakom, pochodzącym ze środowisk ubogich w ich edukacji i rozwoju. Dziś też, z okazji Dnia Papieskiego i Święta Edukacji Narodowej, o godz. 17.00 zostanie odprawiona Mszę św. w intencji pracowników placówek oświatowych i wolontariuszy kwestujących na fundusz stypendialny dla młodzieży.

 

  1. „Wolność ocalona. Chrześcijańskie światło na ludzkich drogach” pod takim tytułem odbędzie się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w dniach 13-16 października V Kongres Kultury Chrześcijańskiej. Serdecznie zapraszamy. http://kongres.lublin.pl/

 

  1. W trosce o nasze dzieci i młodzież w tym roku szkolnym chcemy zainicjować w naszej parafii nową formę przygotowania młodzieży do sakramenty bierzmowania. Zapraszamy wszystkich kandydatów z klas I i II gimnazjum wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne 11 października, we wtorek, o godz. 18.00 do auli Caritasu,  Unii Lubelskiej 15.

 

  1. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościoła w Polsce odbywa się liczenie wiernych.

 

 

Słowo życia

Żywe jest Słowo Boże i skuteczne

 

 

 

Każda chwila naszego życia jest przeniknięta miłującą obecnością Boga. Im bardziej tego doświadczamy, tym bardziej czujemy się dłużnikami Boga.

Niech Bóg nam błogosławi, aby nasze codzienne życie stawało się hymnem wdzięczności dla Niego.