1. Zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w rodzinach oraz w kościołach, przed Najświętszym Sakramentem. W naszym Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej nabożeństwo różańcowe odprawiamy w niedziele o godz. 18.00, w dni powszednie o godz. 18.15. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy dzieci.
  2. Młodzież klas VIII i tych, którzy zapisali się jako kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie 13 października (piątek) o godz. 17.00 w sali nr 2, obok kancelarii.
  3. Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza na spektaklByć dobrym jak chleb” o Bracie Albercie – św. Adamie Chmielowskim w dniu 9 października o godz. 19.00 w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie (przy ul. Jana Pawła II). Wystąpią m.in. Anna Drela, Halina Frąckowiak, Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski i Robert Grudzień.
  4. Członkowie Żywego Różańca, osoby zaangażowane misyjnie i wszyscy zainteresowani są zaproszeni do udziału w spotkaniu modlitewno-formacyjnym w kościele Matki Bożej Różańcowej w Lublinie w sobotę 14 października. Początek o godz. 10.00. W programie: modlitwa różańcowa, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika o godz. 11.30.

Słowo życia

Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili

Kościół jest winnicą wybraną i umiłowaną przez Pana, która jakże często przynosi owoce zdrady i niewierności. Trwajmy w Chrystusie i czyńmy dzieła miłosierdzia, a Jego pokój zamieszka w naszych sercach.

Niech Bóg nam  błogosławi, abyśmy wypełniając swoje zobowiązania życiowe stawali się współpracownikami w Jego winnicy.

8 października 2023 r.