1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na tacę. Przeznaczamy je na rzecz Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Potrzebą Kościoła jest modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prosimy także o modlitewne wsparcie obecnego wśród nas kleryka Michała.
  2. Październik to miesiąc Różańca świętego. Nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium odprawiamy w dni powszednie o godz. 18:15, w niedziele o 18:00. Zapraszamy także do codziennego odmawiania tej modlitwy w domach.
  3. W poniedziałek, po Mszy św. o 19.00 zapraszamy na czuwanie Maryjne, które w naszym sanktuarium odbywa się każdego trzeciego dnia miesiąca.
  4. We wtorek 4 października o godz. 10.00 arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą z okazji inauguracji roku akademickiego dla wyższych uczelni Lublina. Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów wyższych uczelni naszego Miasta oraz seniorów środowisk akademickich do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla wspólnoty uniwersyteckiej na nowy rok pracy.
  5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się we środę 5 października o godz. 18.00 w sali nr 2.
  6. Rozpoczyna się cykl katechez, przygotowujących młodzież klas VIII do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkania odbędą się: w czwartek 6 października, o godz. 17.00 – dla rodziców kandydatów do bierzmowania oraz 13 października (również w czwartek) o godz. 17.00 – dla młodzieży. Spotkania odbędą się w sali nr 2, obok kancelarii.
  7. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę św. z udziałem dzieci odprawiamy o godz. 17.00, godzinę wcześniej – możliwość spowiedzi.

Słowo życia

Panie, przymnóż nam wiary!

Posileni Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa mamy umacniać naszą wiarę, abyśmy pogłębiali wieź istniejącą pomiędzy tajemnicą eucharystyczną, liturgią oraz służbą wynikającą z Eucharystii jako sakramentu miłości.

Niech Bóg nam błogosławi na każdy dzień nowego tygodnia, aby miarą naszej wielkości była służba braciom, czyniona z miłością.

2 października 2022