1. Zachęcamy do modlitwy różańcowej zarówno w swoich rodzinach jak i w archikatedrze, przed cudownym Obrazem Matki Bożej Płaczącej. Tutaj odprawiane jest nabożeństwo różańcowe dla dzieci o godz. 17:00 (od poniedziałku do piątku) oraz dla dorosłych w dni zwykłe o godz. 18:15, a w niedziele o 18:00.
  2. Trwa Tydzień Modlitw za Uchodźców „Umrzeć z nadziei”. Na prośbę papieża modlimy się przede wszystkim za tych, którzy zginęli w drodze do Europy, wszystkich odbywających podróż nadziei oraz tych, którzy już znaleźli schronienie.
  3. W dniach 13 i 14 października odbędzie się w Lublinie Konferencja Plenarna Episkopatu Polski. W niedzielę 15 października, z okazji setnej rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, o godz. 8.30 w archikatedrze zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z udziałem księży biskupów pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP oraz rektorów wyższych uczelni Lublina. Dalsza część uroczystej inauguracji roku akademickiego odbędzie się w gmachu KUL.
  4. „Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodzimy dziś XVII Dzień Papieski. Przed katedrą młodzież prowadzi zbiórkę do puszek zasilającą Fundację Episkopatu Polski „Dzieło nowego tysiąclecia”, która służy wsparciu młodych pochodzących z ubogich środowisk.

 

Słowo życia

Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili

 

Kościół jest winnicą, wybraną i umiłowaną przez Pana, która jakże często przynosi owoce zdrady i niewierności. Trwajmy w Chrystusie i czyńmy dzieła miłosierdzia, a Jego pokój zamieszka w naszych sercach.

Niech Bóg nam  błogosławi, abyśmy wypełniając swoje zobowiązania życiowe stawali się współpracownikami w Jego winnicy.