1. Ojciec Święty Franciszek zaprasza wszystkich wiernych na całym świecie do codziennego odmawiania Różańca Świętego, aby w ten sposób łączyć się we wspólnocie i pokucie, jako lud Boży, w prośbie do Matki Bożej i Świętego Michała Archanioła, by chronili Kościół od Złego, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i między nami. Nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium odprawiamy w dni zwykłe o godz. 18:15, a w niedziele o 18:00. Dziś, w ramach nabożeństwa, odbędzie się procesja różańcowa.
  2. Za tydzień przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa!”. Młodzież przeprowadzi zbiórkę do puszek zasilającą Fundację Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która służy wsparciu młodych pochodzących z ubogich środowisk. Natomiast młodzi już w piątek zgromadzą się wieczorem w naszym sanktuarium na modlitewnym czuwaniu w intencji ofiarodawców. W przyszłą niedzielę wieczorem zapraszamy na koncert symfoniczny.
  3. Za chwilę po zakończeniu liturgii Mszy Świętej będziemy mogli otrzymać roczny program pracy oraz kapłańskie błogosławieństwo.

 

 

Słowo życia

Szczęśliwy człowiek, który się boi Pana

i chodzi Jego drogami

 

Każde TU i TERAZ przeżywane w miłości i mocy Ducha Świętego sprowadza niebo na ziemię i wiedzie ku jeszcze szczęśliwszej wieczności. Droga ta, podobnie jak nasze serce, staje się coraz szersza i jaśniejsza. Niech Bóg nas błogosławi i umacnia na drodze naszego powołania.