1. Zachęcamy do modlitwy różańcowej zarówno w swoich rodzinach jak i w archikatedrze, przed cudownym Obrazem Matki Bożej Płaczącej. Nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium odprawiamy w dni zwykłe o godz. 18:15, a w niedziele o 18:00. Dziś, w ramach nabożeństwa, odbędzie się procesja różańcowa. Dzieci zapraszamy na wtorek i czwartek.
  2. W ramach Lubelskiej Jesieni Organowej zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie dziś się o godz. 20.00 w archikatedrze.
  3. W środę o godz. 10.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą z okazji inauguracji roku akademickiego dla wyższych uczelni Lublina. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów wyższych uczelni naszego Miasta oraz seniorów środowisk akademickich do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla całej wspólnoty uniwersyteckiej na rozpoczynający się rok akademicki.
  4. W naszej parafii rozpoczyna się cykl katechez, przygotowujących młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkania odbędą się: w poniedziałek, 5 października, o godz. 17.00 – dla rodziców kandydatów do bierzmowania oraz we wtorek, 6 października, o godz. 17.00 – dla młodzieży. Spotkania odbędą się w sali obok kancelarii.

 

Słowo życia

Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili

 

Kościół jest winnicą, wybraną i umiłowaną przez Pana, która jakże często przynosi owoce zdrady i niewierności. Trwajmy w Chrystusie i czyńmy dzieła miłosierdzia, a Jego pokój zamieszka w naszych sercach.

Niech Bóg nam  błogosławi, abyśmy wypełniając swoje zobowiązania życiowe stawali się współpracownikami w Jego winnicy.