1. Zachęcamy do modlitwy różańcowej zarówno w swoich rodzinach jak i w archikatedrze, przed cudownym Obrazem Matki Bożej Płaczącej. Nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium odprawiamy w dni zwykłe o godz. 18:15, a w niedziele o 18:00. Dziś, w ramach nabożeństwa, odbędzie się procesja różańcowa.
  2. „Miłość rodzinna – powołanie i droga do świętości” – to temat programu duszpasterskiego naszej parafii. W tegoroczne inicjatywy włączą się osoby świeckie. Zapraszamy na cykl wieczornych spotkań z ciekawymi gośćmi. Pierwsze z nich odbędzie się dziś o godz. 20.00 w archikatedrze. Poprowadzą je Irena i Jerzy Grzybowscy – założyciele Ruchu Spotkań małżeńskich, autorzy licznych książek o tematyce duchowości małżeńskiej opartej na dialogu. Spotkanie będzie o tym, czym jest powołanie do małżeństwa. Jak powołanie – przez dialog, jako styl życia – przekłada się na codzienność? Spotkanie zakończymy modlitwą i Apelem Jasnogórskim.
  3. Za tydzień przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Młodzież przeprowadzi zbiórkę do puszek zasilającą Fundację Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która służy wsparciu młodych pochodzących z ubogich środowisk.
  4. Za chwilę po zakończeniu liturgii Mszy świętej będziemy mogli otrzymać roczny program spotkań wieczornych oraz kapłańskie błogosławieństwo.

 

Słowo życia

Szczęśliwy człowiek, który się boi Pana

i chodzi Jego drogami

 

Każde TU i TERAZ przeżywane w miłości i mocy Ducha Świętego sprowadza niebo na ziemię i wiedzie ku jeszcze szczęśliwszej wieczności. Niech Bóg nas błogosławi i umacnia na drodze naszego powołania.