1. Jutro, z racji trzeciego dnia miesiąca, zapraszamy na wieczorne czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Orchowiec.

 

  1. W czwartek, 6 października o godz. 10. 00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą z okazji z okazji inauguracji roku akademickiego dla wyższych uczelni Lublina. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów wyższych uczelni naszego Miasta oraz seniorów środowisk akademickich do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla całej wspólnoty uniwersyteckiej na rozpoczynający się rok akademicki.

 

  1. Zachęcamy do modlitwy różańcowej zarówno w swoich rodzinach jak i w archikatedrze, przed cudownym Obrazem Matki Bożej Płaczącej. Tutaj odprawiane jest nabożeństwo różańcowe dla dzieci o godz. 17:00 (od poniedziałku do piątku) oraz dla dorosłych w dni zwykłe o godz. 18:15, a w niedziele o 18:00. Dziś, w ramach nabożeństwa, odbędzie się procesja różańcowa.

 

  1. W naszej parafii rozpoczyna się cykl katechez, przygotowujących młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkania odbędą się: w środę, 5 października, o godz. 17.00 – dla rodziców kandydatów do bierzmowania oraz w czwartek, 6 października, o godz. 17.00 – dla młodzieży. Spotkania odbędą się w sali nr 2, obok kancelarii.
  2. W przyszła niedzielę obchodzić będziemy XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Tego dnia będzie prowadzona zbiórka do puszek zasilająca Fundację Episkopatu Polski „Dzieło nowego tysiąclecia”, która służy wsparciu młodych pochodzących z ubogich środowisk.

Za chwilę każdy będzie mógł otrzymać indywidualne błogosławieństwo kapłańskie oraz dowód tożsamości chrześcijanina. Zachęcamy, aby na otrzymanym dowodzie wpisać swoje imię oraz datę chrztu świętego. Warto odnaleźć tę informację o tak ważnym momencie naszego życia, gdyż poprzez sakrament chrztu świętego „przyoblekliśmy się w Chrystusa, stając się nowym stworzeniem”.

 

Słowo życia

Panie, przymnóż nam wiary!

Tylko ci, którzy bezinteresowność uczynili stylem swojego życia, są autentycznymi sługami Boga. Potrzebują oni wciąż nowej mocy Ducha Świętego, aby żyć Ewangelią pośród tak wielu przejawów zła i niesprawiedliwości.

Niech Bóg nam błogosławi na każdy dzień nowego tygodnia, aby miarą naszej wielkości była służba braciom, czyniona z miłością.