1. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się zebranie łączników. W najbliższych dniach przyniosą oni do naszych domów list do parafian Z Maryją ku wspólnocie, zatytułowany: Rok Łaski.Chcemy, poprzez inicjatywy duszpasterskie przygotować się do owocnego przeżycia Roku Świętego, Roku Miłosierdzia.

2. W poniedziałek, 5 października 2015 r. o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej abp Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą z okazji z okazji inauguracji roku akademickiego  dla wyższych uczelni Lublina. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów wyższych uczelni naszego miasta oraz seniorów środowisk akademickich do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla całej wspólnoty uniwersyteckiej na rozpoczynający się rok akademicki.

3. Zachęcamy do modlitwy różańcowej zarówno w swoich rodzinach jak i w archikatedrze, przed cudownym Obrazem Matki Bożej Płaczącej. Tutaj odprawiane jest nabożeństwo różańcowe dla dzieci o godz. 17:00 (od poniedziałku do piątku) oraz dla dorosłych w dni zwykłe o godz. 18:15, a w niedziele o 18:00. Dziś, w ramach nabożeństwa, odbędzie się procesja różańcowa. Modlitwą będziemy obejmowali uczestników Synodu poświęconego rodzinie.

4. W piątek, 9 października, o godz. 18.00, zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Światowych Dni Młodzieży. W ramach adoracji – nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W naszej parafii rozpoczyna się cykl katechez, przygotowujących młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkania odbędą się: w środę, 7 października, o godz. 17.00 – dla rodziców kandydatów do bierzmowania oraz w czwartek, 8 października, o godz. 17.00 – dla młodzieży. Spotkania odbędą się w sali nr 2, obok kancelarii.

6. Za tydzień, 12 października, będziemy przeżywali XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny”.  Tego dnia będzie prowadzona zbiórka do puszek zasilająca Fundację Episkopatu Polski „Dzieło nowego tysiąclecia”, która  służy wsparciu młodych pochodzących z ubogich środowisk.

 Słowo życia

Jeżeli miłujemy się wzajemnie,

Bóg w nas mieszka 

Podobało się Bogu, aby mężczyzna i kobieta zawierając sakramentalne przymierze miłości, rozpoczynali wspólną drogę do świętości. Idąc przez życie razem z Chrystusem są dla siebie nawzajem darem miłości Boga w chwilach radości i cierpienia.

Niech Bóg nas błogosławi i umacnia na drodze naszego powołania.