1. Panu Stanisławowi Maryjewskiemu, naszemu organiście, z racji 25-lecia pracy artystycznej składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Płaczącej. Ks. Abp Stanisław Budzik odprawi dzisiaj o godz. 19.00 Mszę św. w intencji Jubilata. Po liturgii koncert muzyki organowej.
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw za Migrantów i Uchodźców „Umrzeć z nadziei”. Bliskie jest nam doświadczenie uchodźców z Ukrainy. Nie możemy zapominać o tragedii wielu innych uchodźców, którzy stają się wyzwaniem dla naszej chrześcijańskiej miłości.
  3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 19.00 we Mszy św. za zmarłych podopiecznych uczestniczy wspólnota Hospicjum Dobrego Samarytanina.
  4. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Grupa św. Rity. Spotkanie odbędzie się 1 października o godz. 17.30 w sali nr 2 obok kancelarii. Grupa poprowadzi także pierwszą modlitwę różańcową.
  5. W sobotę rozpoczyna się październik. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je w dni powszednie o 18.15, a w niedziele o godz. 18.00. We wtorki i czwartki do udziału w nabożeństwach różańcowych zapraszamy dzieci.
  6. W przyszłą niedzielę ofiarami na tacę wesprzemy lubelskie Seminarium Duchowne.
  7. Także w przyszłą niedzielę spotkanie Rady Duszpasterskiej, które rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w archikatedrze. Dalsza część spotkania w Sali Jubileuszowej.

Słowo życia

Zdobywaj życie wieczne, do niego zostałeś powołany

Każdy z nas staje się bogaty przed Bogiem, gdy nie żyje dla siebie. Jesteśmy wezwani, aby przez całe swoje życie zdawać egzamin z miłości i w ten sposób już tu na ziemi budować swoją wieczność.

Niech Bóg nam błogosławi i czyni nasze serca wrażliwymi na potrzeby braci.

25 września 2022 r.