1. Komunika Metropolity Lubelskiego.
  2. Dziś o godz. 20.00 w archikatedrze odbędzie się koncert symfoniczny Cameraty Lubelskiej. Zostanie wykonana Litania do Trójcy Przenajświętszej.
  3. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka. Bracia kapucyni zapraszają na Mszę świętą o godz. 19.00, pół godziny wcześniej odbędzie się nabożeństwo wspomnienia śmierci św. Franciszka –
  4. Rozpoczyna się październik – czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 18.00.
  5. Podczas październikowego Synodu Biskupów w Rzymie młodzi naszej Archidiecezji będą towarzyszyć obradującym Pasterzom swoją modlitwą gromadząc się na adoracji i czuwaniach w kolejnych kościołach Lubelszczyzny. Rozpoczną je wspólną Eucharystią i czuwaniem Maryjnym w naszym sanktuarium w najbliższą środę, 3 października o godz. 19.00. Zapraszamy.
  6. W tym tygodniu wypada I piątek października. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci, godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.

 

 

Słowo życia

Kto nie jest przeciwko nam,

ten jest z nami

 

Zaniechanie czynienia dobra lub zabranianie komuś czynienia dobra w imię budzącej się zazdrości może prowadzić do zgorszenia i odejścia od Kościoła. Niech Boże błogosławieństwo wyprasza nam moc Ducha Świętego, abyśmy szanowali dobrą wolę w każdym człowieku oraz z radością i pokorą serca otwierali się na dobro świadczone przez innych w imię Jezusa.