- We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc Różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 18.15, w niedzielę o 18.00. We wtorki i czwartki do uczestnictwa w modlitwie zapraszamy dzieci. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 procesja różańcowa.
- 1 października o godz. 10.00 abp Stanisław Budzik odprawi Mszę św. inaugurującą rok akademicki dla wszystkich lubelskich uczelni. Od rana do godz. 11.30 środkowa część parkingu będzie wyłączona z użytkowania.
- Eucharystią sprawowaną w czwartek 3 października o godz. 19.00 rozpoczniemy czuwanie Maryjne. Modlitwy prowadzić będą wierni z parafii Markuszów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej zaprasza małżeństwa bezdzietne i pragnące potomstwa na Pielgrzymkę do Wąwolnicy w sobotę, 5 października br. W programie spotkania, które rozpocznie się o godz. 10.00 w kaplicy Matki Bożej: różaniec, konferencja, świadectwo małżonków oraz Msza św. o uproszenie potomstwa.
- W niedzielę 6 października bp Mieczysław Cisło o godz. 17.00 rozpocznie wizytację naszej parafii. 13 października ciąg dalszy wizytacji od Mszy św. o 8.30. Program wydarzenia
- Społeczność Szkoły Podstawowej nr 24 i Przedszkola nr 4 przy ul. Niecałej zwraca się z prośbą o oddanie głosu na realizację projektu modernizacji szkolnego boiska w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosować można elektronicznie lub poprzez link, podając numer projektu: 2025-O-77. Głosowanie trwa do 10 października. Informacji udzielają uczniowie i rodzice przed Archikatedrą.
- Dziękujemy ks. Igorowi Kozankiewiczowi, dyrektorowi Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej Kościoła Greckokatolickiego z Ukrainy za wygłoszone Słowo. Przy wyjściu z katedry możemy wesprzeć Centrum Rehabilitacji Rannych i Niepełnosprawnych na skutek wojny prowadzone przez tę instytucję. Dziękujemy także za hojne wsparcie zbiórki dla powodzian w ubiegłą niedzielę: do Caritas przekazaliśmy kwotę 13.320 zł.
Słowo życia
Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami
Zaniechanie lub zabranianie czynienia dobra motywowane zazdrością, jest winą moralną, może prowadzić do zgorszenia, a nawet odejścia od Kościoła.
Niech Boże błogosławieństwo wyprasza nam moc Ducha Świętego, abyśmy szanowali dobrą wolę w każdym człowieku oraz z radością i pokorą otwierali się na dobro świadczone przez innych w imię Jezusa.
29 września 2024 r.