1. Dziś o godz. 16.00 w sali obok kancelarii odbędzie się zebranie Rady Duszpasterskiej. Dziś też swój doroczny odpust przeżywa parafia na Bronowicach, z racji święta Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  2. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie: we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka, zaś w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.
  3. Rozpoczyna się październik – czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na wtorek i czwartek.
  4. W tym tygodniu wypada trzeci dzień miesiąca. Zapraszamy na wieczorne czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii z Opola Lubelskiego.
  5. Rozpoczął się rok szkolny. Cieszymy się, że niemal 100% dzieci uczestnicy w lekcjach religii. Przypominamy o niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy dzieci do włączenia się w życie religijne parafii: scholii, ministrantów oraz świetlicy czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 19.00. Schola pierwsze spotkanie ma w czwartek o godz. 16.30, ministranci – w sobotę o godz. 12.00.
  6. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca października. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci, godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.
  7. Za tydzień będziemy przeżywać pierwsze wydarzenie, które stanie się okazją do przypomnienia sobie, że Eucharystia jest tajemnicą Bożej obecności i miłości, ukrytą w sakramentalnych znakach. Uczestnictwo w niej prowadzi do rozbudzenia w nas wiary w Boga w Trójcy Jedynego oraz poczucia bycia Kościołem – Ludem Bożym. W tym dniu wejdziemy do wnętrza katedry przez udekorowane drzwi, zaś na zakończenie Mszy świętej otrzymamy roczny program pracy wraz z kapłańskim błogosławieństwem.

 

Słowo życia

Zdobywaj życie wieczne, do niego zostałeś powołany

 

Każdy z nas staje się bogaty przed Bogiem, gdy nie żyje dla siebie. Jesteśmy wezwani, aby przez całe swoje życie zdawać egzamin z miłości i w ten sposób już tu na ziemi budować swoją wieczność.

Niech Bóg nam błogosławi i czyni nasze serca wrażliwymi na potrzeby braci.