1. Dziś o godz. 16.00 w katedrze odbędzie się zebranie łączników. Omówimy roczny plan duszpasterski naszej parafii, zaś o godz. 20.00 rozpoczyna się cykl koncertów pod nazwą „Lubelska Jesień Organowa”. Zapraszamy.
  2. Jutro, 28 września o godz. 15.00 po raz kolejny odmawiana będzie na ulicach miast Koronka do Bożego Miłosierdzia. „Iskra Bożego Miłosierdzia” rozpala kolejne miasta i miejscowości w Polsce i świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na ulicach Lublina. Jutro też, o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji ks. biskupa Ryszarda Karpińskiego z okazji 35. rocznicy święceń biskupich.
  3. We wtorek, 29 września obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  4. Zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne, które odbędzie się w środę, 30 września o godz. 18.00 w archikatedrze. Przewodniczyć będzie metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, kazanie wygłosi bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej.
  5. Rozpoczyna się październik – czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na wtorek i czwartek.
  6. W tym tygodniu wypada I piątek października. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci, godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź. Szczególnie prosimy dzieci z klas V, gdyż w najbliższą niedzielę o godz. 10.00 będą przeżywali rocznicę I Komunii świętej.
  7. W sobotę wypada 3 dzień miesiąca. Zapraszamy na czuwanie Maryjne, które prowadzić będą wierni z parafii Bychawa. W sobotę też rozpoczyna się kurs przedmałżeński prowadzony metodą warsztatową. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii.
  8. Karmelici Bosi zapraszają na Triduum ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus. Szczegóły na plakacie.
  9. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ojciec Święty Franciszek przygotował Orędzie, zatytułowane: Jak Jezus Chrystus, zmuszeni do ucieczki. Przed katedrą będzie można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną dla uchodźców na wyspie Lesbos, poszkodowanych w wyniku pożaru.

Słowo życia

Celnicy i nierządnice wejdą przed wami do królestwa Bożego

 

 

Pełnia życia jest tylko w Bogu. Żyje nią ten, kto pokłada swą ufność w Jego miłosierdziu i kroczy Jego drogami.

Niech Bóg umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy każdego dnia mieli odwagę żyć dla miłości i chwalić Go swoim życiem.