1. W poniedziałek, 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, na rogach ulic naszego miasta będziemy modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia, wypraszając miłosierdzie dla nas i całego świata. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

2. We wtorek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Swój doroczny odpust przeżywa parafia na Bronowicach.

3. W środę o godz. 20.00 odbędzie się w archikatedrze koncert. Serdecznie zapraszamy.

4. Rodziców dzieci klas III, które mają zamiar w tym roku szkolnym przystąpić do I Komunii świętej, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek, 1 października, o godz. 18.00 w sali nr 2 obok kancelarii.

5. Rozpoczyna się październik – czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie: dla dzieci – o godz. 17.00 (od poniedziałku do piątku), zaś dla dorosłych ogodz. 18.15, a w niedziele o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu wypada I piątek października. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci, godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.

7. W sobotę, z racji 3 dnia miesiąca, w naszym sanktuarium wypada czuwanie Maryjne. Prowadzić je będą wierni z parafii Michów.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zebranie wszystkich łączników.

9. Pod koniec XIX w. żył w Lublinie ks. Ignacy Kłopotowski, działacz społeczny, opiekun ubogich, a od 2005 – błogosławiony. Siostry Loretanki, których założycielem jest bł. Ks. Kłopotowski podjęły inicjatywą, by jedną z ulic Lublina nazwać jego imieniem. Przed katedrą można złożyć swój podpis pod petycją do władz Miasta.

Słowo życia

Panie, uświęć nas w prawdzie

Każdy, kto codziennie karmi się Słowem Bożym, napełnia się Duchem Świętym. Swoim życiem przyciąga innych do Boga, ukazując piękno Jego miłości.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy Pana, abyśmy nigdy, dla nikogo nie byli powodem do grzechu, lecz stawali się świadkami Jego wielkiej mocy.