1.Wczoraj nastąpiła inauguracja III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Już od półtora roku we wszystkich parafiach pracują zespoły synodalne, które dokonują diagnozy posługi duszpasterskiej naszych parafii. Synod jest wielką szansą, by duszpasterze razem ze świeckimi, wsłuchani w głos Ducha Świętego odczytali i podjęli wezwanie odnowy Kościoła.

2.Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników. Otrzymają oni list do parafian Z Maryją  ku wspólnocie, w którym przedstawiony jest program nowego roku pracy. Tematem przewodnim będzie miłość rodzinna, jako powołanie i droga do świętości.  W nasze tegoroczne inicjatywy włączą się osoby świeckie. Najbliższe wydarzenie odbędzie się w niedzielę 3 października. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można otrzymać program wydarzeń na najbliższy rok, oraz indywidualne kapłańskie błogosławieństwo. Gośćmi specjalnym będą Irena i Jerzy Grzybowscy, założyciele ruchu Spotkań Małżeńskich. O godz. 20.00 w katedrze podzielą się z nami osobistym doświadczeniem życia w małżeństwie i rodzinie oraz zaproszą chętnych do udziału w różnych formach wsparcia i rozwoju. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

3.We wtorek, 28 września o godz. 15.00 po raz kolejny odmawiana będzie na ulicach miast Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na ulicach Lublina. Tego dnia, o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji ks. biskupa Ryszarda Karpińskiego z okazji 36. rocznicy święceń biskupich, natomiast w środę  obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4.W tym tygodniu wypada I piątek października. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci, godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.

5.Rozpoczyna się październik – czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 18.00.

6.Dziś, przy wyjściu z katedry, młodzież zbiera ofiary na rzecz potrzebujących. Prosimy osobę z Centrum Wolontariatu o kilka słów zachęty.

Słowo życia

Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami

Zaniechanie czynienia dobra lub zabranianie komuś czynienia dobra
w imię budzącej się zazdrości może prowadzić do zgorszenia i odejścia od Kościoła. Niech Boże błogosławieństwo wyprasza nam moc Ducha Świętego, abyśmy szanowali dobrą wolę w każdym człowieku oraz z radością i pokorą serca otwierali się na dobro świadczone przez innych w imię Jezusa.